Sukces archiwistki z Siedlec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

19 czerwca 2024

Beata Troć z Archiwum Państwowego w Siedlcach, zajęła I miejsce w VIII edycji konkursu Lekcje o Mazowszu. Nagrody laureatom wręczał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podczas uroczystości, która odbyła się 17 czerwca w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były „Kobiety Mazowsza”, a Beatę Troć doceniono za scenariusz lekcji pt. „Niezwykłe kobiety Mazowsza”. Nagrodzony scenariusz  prezentuje sylwetki kobiet zasłużonych dla Mazowsza, związanych z Siedlcami i regionem, a przygotowany był metodą WebQuestu. Mazowsze wydało wiele kobiet, które w znaczący sposób zapisały się na kartach historii. Zasłynęły z pionierskich osiągnięć, odważnych działań lub ponadczasowych dzieł sztuki. Pisarki, poetki, malarki, aktorki, wybitne nauczycielki, tutaj się kształciły, dorastały i tworzyły. Swoją postawą obalały stereotypy, inspirowały innych do tego aby spełniali swoje marzenia. Pozostawiły po sobie dziedzictwo, z którego dorobku czerpiemy współcześnie.

To już szósty wyróżniony scenariusz lekcji archiwalnych, przygotowanych przez Beatę Troć w ostatnich latach. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Skierowany jest do nauczycieli oraz innych osób związanych z instytucjami oświatowymi, instytucjami kultury oraz organizacjami, które w swojej działalności zajmują się oświatą oraz kulturą. Nagrodzone scenariuszepublikowane i przekazywane mazowieckim szkołom oraz bibliotekom. Zgromadzony materiał służy jako pomoc dydaktyczna, ale jest również inspiracją dla nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną, a także ciekawą lekturą dla tych, którzy interesują się regionem.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-06-19
Data publikacji:2024-06-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:297