Archiwum partnerem Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Archiwistyki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

14 kwietnia 2021

Uprzejmie informujemy, że w dniach 16-17 kwietnia 2021 r. odbędzie się XXII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki, którego partnerem jest Archiwum Państwowe w Siedlcach. Zjazd będzie miał formułę wideokonferencji w aplikacji Google Meet. Program wraz z linkami do poszczególnych paneli można znaleźć na stronie Zjazdu: https://ozsa22.wixsite.com/22ozsa/program

 

Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki, organizowany od 1997 r., jest sztandarowym wydarzeniem naukowym i integracyjnym polskich studentów i doktorantów archiwistyki. Gromadzi przedstawicieli większości ośrodków akademickich kształcących na kierunkach i specjalnościach w zakresie archiwistyki i zarządzania dokumentacją. Na ostatnim Zjeździe, który odbywał się na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie w 2019 r., studentom Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach udało się przekonać pozostałe ośrodki do kandydatury Siedlec, jako miejsca następnego Zjazdu. Archiwum Państwowe w Siedlcach z przyjemnością przyjęło propozycję zostania partnerem Zjazdu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik. Partnerem Zjazdu, poza naszym Archiwum, jest również Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Patronat medialny sprawują Radio dla Ciebie, Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny Podlasie24.pl.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-04-14
Data publikacji:2021-04-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:844