Komunikat w sprawie znoszenia zakazu działalności archiwalnej wprowadzonego w związku z COVID-19

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

6 maja 2020

W związku z wdrożeniem etapu II znoszenia nakazów i zakazów, wynikających ze stanu epidemii, zapowiedzianym w dniu 28 kwietnia przez Prezesa Rady Ministrów, a także komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowanym na stronie Ministerstwa, jak również komunikatem Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, Archiwum Państwowe w Siedlcach rozpoczęło przygotowania do stopniowego wznawiania działalności archiwalnej.

Zachęcamy wszystkich użytkowników archiwum i wszystkie osoby zainteresowane, do kontaktu z archiwum w pierwszej kolejności z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej oraz do korzystania z dostępnych zasobów online w serwisie szukajwarchiwach.gov.pl, na stronie internetowej archiwum oraz poprzez media społecznościowe. Elektronicznie lub telefonicznie można też kontaktować się z pracownikami Oddziału Nadzoru.

W zakresie znoszenia ograniczeń związanych ze stanem pandemii, w pierwszej  kolejności realizowane będą kwerendy, czyli odpowiedzi na  przesłane wnioski i zapytania. Następnym  krokiem będzie otwarcie dla użytkowników Czytelni, w której będą mogli skorzystać z materiałów  archiwalnych. Otwarcie Czytelni planowane jest w trzeciej dekadzie maja.

W sprawie dalszych zmian w zakresie obsługi interesantów oraz realizacji poszukiwań archiwalnych, czy też indywidualnych konsultacji związanych m. in. z nadzorem archiwalnym, poza obecnie przyjętymi rozwiązaniami, zapraszamy do śledzenia informacji i komunikatów publikowanych na naszej stronie internetowej i profilu Facebook.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-05-06
Data publikacji:2020-05-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:306